Služby »

Onemocnění sliznice dutiny ústní

Onemocnění sliznice dutiny ústní je část stomatologie, která úzce souvisí s jinými obory jako je dermatologie, interna, alergologie, endokrinologie aj.

Na sliznici v dutině ústní lze rozpoznat počínající příznaky chorob ale i chronicky probíhající choroby, jako diabetes, anemie, krevní onemocnění, pohlavní choroby a jiná onemocnění, ale i jiné, např. zlozvyky. Lze rozpoznat alkoholismus, nadměrné kouření, bulimii...

Nejčastěji však přicházejí pacienti s bolestivými projevy na sliznici - prasklinky, puchýře, překrvení v souvislosti s kožními onemocněními nebo v souvislosti s zubním problémem.

Diagnosa slizničních onemocnění vyžaduje znalosti a zkušenosti, někdy i specifická vyšetření. Často pacienti putují od specialisty k jinému specialistovi a navštíví i několik odborníků bez výsledku. MUDr. Libánská je odborníkem na slovo vzatým s bohatými teoretickými i klinickými znalostmi v této oblasti.

Určí diagnosu, navrhne řešení.

Ceník léčby sliznice dutiny ústní

Jsme smluvním partnerem všech zdravotních pojišťoven.

  • Konzultace vyžádaná pacientem (30 min) 1125 Kč
  • Dekapsulace 675 Kč
  • Intraligamentární anestezie 375 Kč
  • Chirurgie měkkých tkání s odklopením laloku 4600 Kč
  • Frenulektomie laserem - horní 1600 Kč
  • Frenulektomie laserem - dolní 1675 Kč
  • Přechodná dlaha bez preparace na zub 450 Kč
  • Přechodná dlaha s preparací na zub 675 Kč
  • Odběr pro mikrobiální vyšetření 650 Kč

Slizniční specialista:

MUDr. Markéta Libánská

Telefon: +420 241 765 119
E-mail: libanska@zubnipece.cz

PoÚtStČt
15:00-18:00
Chci se objednat

Laserové odstranění uzdičky

Při běžném ošetření v zubní ordinaci se používají také lasery, kterými lze ošetřit jak měkké tak i tvrdé tkáně. Na ošetření měkkých tkání se používají většinou diodové lasery. Použitím laseru při chirurgickém zákroku se vyhneme krvácení z rány, cvakání nástrojů, šití. Pod laserovým paprskem se tkáň „vypaří“.

Frenulektomie. Česky přetnutí uzdičky. Uzdička je slizniční řasa, která je tvořena vazivovými vlákny a je viditelná po odhrnutí rtu nebo tváře. Je to jako natažená guma, která táhne okraj úponu. V místě, kde se upíná uzdička blízko okraje dásně, může způsobit odhalení krčků, rozestup, mezeru mezi zuby či viklavost zubů.

Odstranění podjazykové uzdičky upraví i špatnou artikulaci. Odstraňuje se buď chirurgickým klasickým postupem nebo laserem. Práce s laserem má tu výhodu, že výkon je nekrvavý, bezbolestný, není třeba stehů, výkon je rychlý, rána se hojí rychle a celkem bezbolestně.

Laserové ošetření zvláště ocení děti, které během výkonu slyší pouze pípání přístroje.

Odhalené krčky

a citlivé zuby

více

Kde nás najdete?

Zubní péče s.r.o.

Soukalova 3355, Modřanská poliklinika, II. patro,
140 00 Praha 4

Doprava:
Tramvaj číslo 3, 17, 21 - výstupní stanice „Poliklinika Modřany“
Ze Smíchovského nádraží: autobus č. 253
Z Kačerova: autobus č. 150 a 157

Tel: +420 241 047 348
Email: info@zubnipece.cz

Kontakty