Služby »

Implantologie

Náhrada ztraceného zubu zubním implantátem je v dnešní době obecně nejideálnější náhrada zubu, určená téměř pro každého. Výjimku tvoří jen někteří pacienti se závažnými celkovými onemocněními. Zubní implantát používáme v případě, že došlo ke kompletní ztrátě zubu – tzn. i kořene zubu. Vlastní zubní implantát je titanový šroub, který se zavádí namísto ztraceného kořene do kosti. Jedná se o plně biokompatibilní náhradu, která se díky speciální povrchové úpravě spojí s kostí a posléze je tudíž možno ji využít k fixaci korunkové náhrady.

Takovýmto způsobem je možno nahradit ztrátu jednoho zubu, ale i většího počtu až vyřešit kompletní ztrátu chrupu. Podmínkou pro zavedení zubního implantátu je dostatečné množství a dobrá kvalita kosti. Avšak i v případě, že je kosti málo, lze situaci řešit. Kost je možno nahradit různými způsoby a to za použití kosti vlastní odebrané z míst s dostatečným objemem nebo pomocí materiálu náhradního, opět plně kompatibilního s organismem. Možností je i kombinace obojího uvedeného. Po takovéto náhradě kosti je možno zavést zubní implantát buď v téže návštěvě při jednom zákroku anebo po několikaměsíčním odkladu. Způsob zákroku je na uvážení odborníka-implantologa. Při ztrátě všech zubů se mohou využít tzv. miniimplantáty, které výrazně vylepší stabilitu náhrady. Je to řešení levnější, než implantáty a můstky.

Zubní implantáty

Ztracený zub nebo i větší počet chybějících zubů lze nahradit implantátem, což je zjednodušeně řečeno šroub v kosti a do něj našroubovaná korunka zubu. Tato metoda se vyvíjí již přes 30 let a každých 5 let se objeví novinky.

Implantáty mají svá pozitiva i negativa. Nejsou indikovány u pacientů s určitým onemocněním, nedoporučují se u kuřáků, nejsou vhodným řešením u nespolupracujících pacientů, kteří nedodržují přísný hygienický režim. Jsou však výbornou alternativou můstkům nebo celkovým snímacím náhradám.

Často slýcháme větu: “Nechám si zuby vytrhat a budu mít nastřelovací zuby a pokoj.”

To je omyl!
Budete se muset starat o implantáty ještě víc než o své původní zuby, chodit na kontroly a k hygienistce. Budete však mít jistotu, že vám zuby nevypadnou a že se nebudou brousit zbytečně pilířové zuby.

Léčba parodontózy

dle stadia onemocnění

více

Kde nás najdete?

Zubní péče s.r.o.

Soukalova 3355, Modřanská poliklinika, II. patro,
140 00 Praha 4

Doprava:
Tramvaj číslo 3, 17, 21 - výstupní stanice „Poliklinika Modřany“
Ze Smíchovského nádraží: autobus č. 253
Z Kačerova: autobus č. 150 a 157

Tel: +420 241 047 348
Email: info@zubnipece.cz

Kontakty