Služby »

Protetická stomatologie

Protetická stomatologie nahrazuje ztracené tvrdé zubní tkáně nebo celé zuby či skupiny zubů. Mezi výrobky protetické stomatologie patří:

Estetická keramická fazeta nahrazuje mírnou ztrátu tvrdých zubních tkání, může esteticky korigovat poškozené zuby nebo je schopna upravit mírné změny v postavení zubu. Po odstranění povrchové vrstvy zubu z viditelné přední části se keramická fazeta nalepí ve formě skořápky, jako umělý nehet.
Korunka nahrazuje ztracenou část zubu a zároveň chrání endodonticky ošetřený zub před frakturou, esteticky řeší zbarvené zuby, řeší destruované nebo deformované zuby, při zachování kořene zubu. Zhotovujeme pevně fixované metalokeramické(kovokeramické) nebo vysoce estetické celokeramické korunky.
Můstky řeší ztrátu celého zubu nebo více zubů přemostěním mezery a vytvořením náhrady, která je pevně uchycena pomocí korunek na zuby sousedící s mezerou.
Kořenová nástavba spojuje vlastní kořen zubu s proteticky zhotovenou korunkou. Je to vlastně čep pevně fixovaný v kořenu zubu, nesoucí chybějící korunkovou část.
Snímací protéza řeší ztrátu skupiny zubů nebo všech zubů. Jedná se o pryskyřičnou náhradu, která není fixována, ale je možno ji libovolně odstranit a vyčistit mimo ústa. Kotví se systémem spon.

Ceník protetických výkonů

Jsme smluvním partnerem všech zdravotních pojišťoven. Ceny protetických výrobků jsou částečně hrazeny pojišťovnami.

  • Metalokeramická korunka 6200 Kč
  • Inlay kořenová 2000 Kč
  • Faseta keramická estetická 5200 Kč
  • Korunka celokeramická 8900 Kč
  • Můstek provisorní do 6 zubů 3530 Kč
  • Můstek provisorní 7 a více zubů 4300 Kč
  • Částečná snímatelná náhrada skeletová horní 9500 Kč
  • Částečná snímatelná náhrada skeletová dolní 9500 Kč

Odborník protetické stomatologie:

Dr. Olga Kim

Telefon: +420 241 047 311
E-mail: kim@zubnipece.cz

PoÚtStČt
8-198-198-16
Chci se objednat

Náhrada metalokeramickými korunkami

V době, kdy pacientovi schází zub, několik zubů, nebo dokonce všechny zuby, nebo kdy část zubu je destruována kazem nebo úrazem, je třeba nabídnout řešení. Stomatolog protetik ve spolupráci se zubní laboratoří vyřeší téměř každou situaci od chybějícího ztraceného řezáku po chybějící všechny zuby.

Je nutné udělat speciální hmotou otisky situace a větší část práce je pak na laboratoři. Fixní náhrady tj. korunky, můstky, fasety jsou pak fixovány natrvalo speciálními cementy do úst pacienta.

Snímací náhrady jsou naopak protetické práce, které pacient může a musí vyndávat z úst. Na zubech a v ústech drží specielními sponami na pilířových zubech.

Laboratorně vyrobené výplně (inlaye, playe) jsou vynikající alternativou pro situaci, kdy je ztracená větší část korunky zubu.

Fasetami lze udělat z nepěkně tvarovaných či zbarvených zubů krásný úsměv.

Digitální otiskování

pro dosažení nejvyšší kvality

více

Kde nás najdete?

Zubní péče s.r.o.

Soukalova 3355, Modřanská poliklinika, II. patro,
140 00 Praha 4

Doprava:
Tramvaj číslo 3, 17, 21 - výstupní stanice „Poliklinika Modřany“
Ze Smíchovského nádraží: autobus č. 253
Z Kačerova: autobus č. 150 a 157

Tel: +420 241 047 348
Email: info@zubnipece.cz

Kontakty