Novinky a zajímavosti

Obor, který se zabývá léčením a prevencí parodontozy, a onemocněním na sliznici dutiny ústní. Léčba parodontozy je v rukou odborníků: hygienistek, zubních lékařů ale hlavně odborníků – parodontologů. Cílem léčby je: zastavit chronický nebo akutní zánět v ústech a kolem zubů a zachránit zuby co nejdéle funkční.

více

Parodontologie jako stomatologická disciplina má hlavní úkol léčit parodont a zabránit předčasné ztrátě zubů, kterou způsobuje paradentosa (parodontosa, paradentóza, paradontóza). Krvácí vám dáseň během čištění zubů? Cítíte, že se vám zuby hýbají, viklají? Zapáchá vám z úst? Pak trpíte paradontózou, neboť to jsou příznaky této choroby.

více

Mnoho pacientů v určitém okamžiku zjistí, že jim ustoupila dáseň, že najednou bílá sklovina korunky zubu přechází ve tmavší povrch kořene, který je nápadným. A nejen to, zuby se stanou citlivými na studené i sladké. Ústup dásně změní často i estetiku úsměvu. Linie dásně není harmonicky probíhající. Co s tím? V první řadě je třeba odstranit příčinu, aby se problém neprohluboval.

více

Zuby jsou klenot, kterým se člověk presentuje svému okolí. Jsou ukazatelem toho, jak pacient pečuje či nepečuje o zuby, jsou ukazatelem toho, do jaké sociální skupiny pacient spadá. Každý pacient sleduje na prvním místě barvu, tvar a krásu zubů, ale základem jsou zdravé a nezkažené zuby, které jsou včas opravené.

více

Digitální otiskování je služba společnosti “Zubní keramika“ poskytovaná zubním lékařům, za účelem dosažení nejvyšší možé kvality budoucího protetického výrobku – fixní zubní náhrady. Základním předpokladem pro zhotovení kvalitní protetické práce, je vytvoření přesné kopie situace v ústech pacienta pro použití v zubní laboratoři.

více

Při běžném ošetření v zubní ordinaci se používají také lasery, kterými lze ošetřit jak měkké tak i tvrdé tkáně. Na ošetření měkkých tkání se používají většinou diodové lasery. Použitím laseru při chirurgickém zákroku se vyhneme krvácení z rány, cvakání nástrojů, šití. Pod laserovým paprskem se tkáň „vypaří“.

více

Komplexní zubní péče

na jednom místě

Více

Videogalerie

Reportáž o Zubní péče

Parodontologie

Chirurgická léčba

Odborná školení

Implantologie

Protetická stomatologie

Záchovná stomatologie

Estetická stomatologie

Dentální hygiena

Bělení zubů

Laser sliznice

O nás