Služby »

Parodontologie

Projevy parodontozy zaznamená pacient při čištění zubů – plive zakrvácenou pěnu, protože dásně krvácí při jemném dotyku kartáčkem. A to je špatně. Dáseň je totiž zánětem překrvená a stačí dotyk, např. kousnout do jablka a dáseň se rozkrvácí.

Takového pacienta je třeba vyšetřit, stanovit diagnosu, stanovit plán léčby. Pokud zánět přejde na kost, vznikají parodontální choboty (váčky) a při větším postižení se začínají zuby hýbat, viklat, zánět je provázen charakteristickým zápachem z úst.

Jestliže zánět trvá dlouho, pak se potíže prohlubují a zánětlivá reakce ovlivňuje celé tělo. Je prokázáno, že u pacientů s parodontozou se zvyšuje riziko cévní mozkové příhody, infarktu myokardu, cukrovky a u těhotných se zvyšuje riziko potratu. Parodontozu lze zastavit a projevy omezit. Je však nutná spolupráce všech zúčastněných: pacienta, hygienistky a odborníka.

Je třeba zmínit fakt, že kuřáci mají snížené krvácení dásní, tím často unikne pozornosti fakt, že kuřák má parodontozu. U kuřáků je také všeobecně horší prognoza hojení i horší prognoza léčby. Kuřákům se nedoporučuje ani zavést implantáty.

Ceník parodontologických výkonů

Jsme smluvním partnerem všech zdravotních pojišťoven.

  • Léčebný plán parodontologického ošetření 2250 Kč
  • Konzultace vyžádaná pacientem 2025 Kč
  • Chirurgický zákrok s úplným odklopením laloku 4600 Kč
  • Podjazyková frenulektomie laserem 1675 Kč
  • Mesenchymalní štěp 6750 Kč
  • Edlan - prohloubená vestibula 2700 Kč
  • Frenulektomie laserem - horní 1600 Kč
  • Frenulektomie laserem - spodní 1675 Kč

Parodontolog:

MUDr. Dana Sieglová

Telefon: +420 241 765 119
E-mail: sieglova@zubnipece.cz

PoÚtStČt
8:00-18:008:00-15:008:00-16:008:00-16:008:00-14:00
Chci se objednat

Možnosti léčby parodontózy

1. Vyšetření a diagnostika: Často je nutné udělat i mikrobiální vyšetření, na jehož základě se stanoví antibiotická léčba.

2. Hygienická fáze: očištění zubu a kořene od měkkých povlaků a odstranění kamene nad dásní!

3. Konservativní fáze: Důsledné a pečlivé odstranění zubního kamene pod dásní v prostoru zvaném dásňový váček neboli v chobotu. Domácí péče s pečlivým a pravidelným čištěním zubů ale hlavně mezizubních prostorů. Kontrola biofirmu jak doma, tak v ordinaci parodontologa nebo hygienistky. Případné nasazení antibiotik, desinfekce chobotů i dutiny ústní, protizánětlivé prostředky, lze použít i ošetření laserem.

4. Chirurgická část: chirurgicky léčí projevy parodontozy, speciálními operacemi předchází obnažení krčků (odstranění tahu uzdičky, mělké vestibulum, gingivoplastika), chirurgicky lze zakrýt krčky mesenchymálním štěpem.

Laserové ošetření

sliznice dutiny ústní

více

Kde nás najdete?

Zubní péče s.r.o.

Soukalova 3355, Modřanská poliklinika, II. patro,
140 00 Praha 4

Doprava:
Tramvaj číslo 3, 17, 21 - výstupní stanice „Poliklinika Modřany“
Ze Smíchovského nádraží: autobus č. 253
Z Kačerova: autobus č. 150 a 157

Tel: +420 241 047 348
Email: info@zubnipece.cz

Kontakty