Novinky a zajímavosti »

Laserové ošetření

Při běžném ošetření v zubní ordinaci se používají také lasery, kterými lze ošetřit jak měkké tak i tvrdé tkáně. Na ošetření měkkých tkání se používají většinou diodové lasery. Použitím laseru při chirurgickém zákroku se vyhneme krvácení z rány, cvakání nástrojů, šití. Pod laserovým paprskem se tkáň „vypaří“. Laser se používá na malé chirurgické zákroky, jako přetnutí uzdičky, odstranění fibromu, ošetření parachobotů, přetnutí podjazykové uzdičky aj.

Na videu můžete vidět přetnutí uzdičky neboli Frenulektomii. Uzdička je slizniční řasa, která je tvořena vazivovými vlákny a je viditelná po odhrnutí rtu nebo tváře. Je to jako natažená guma, která táhne okraj úponu. V místě, kde se upíná uzdička blízko okraje dásně, může způsobit odhalení krčků, rozestup, mezeru mezi zuby či viklavost zubů. Odstranění podjazykové uzdičky upraví i špatnou artikulaci.

Práce s laserem má tu výhodu, že výkon je nekrvavý, bezbolestný, není třeba stehů, výkon je rychlý, rána se hojí rychle a celkem bezbolestně. Laserové ošetření zvláště ocení děti, které během výkonu slyší pouze pípání přístroje.